נגריית עציון

מאמרים

פוסטים אחרונים

יש לך שאלה?

צור איתנו קשר עוד היום 

עצים למכירה

עצים למכירה | תוכן עניינים

בחירת העץ הנכון עבור פרויקט הבנייה שלכם עשויה להיראות כמו משימה מרתיעה, אבל זה לא כל כך קשה כמו שזה נראה. הנה כל המידע שאתם צריכים לדעת על העצים למכירה שקיימים .

עצים למכירה אילוסטרציה 1 | woodworker-applying-glue-coards

הגדרות בסיסיות בנושא עצים למכירה

עצים נמכרים בצורות, גדלים, סוגים וחיתוכים שונים. מאפיינים אלה משמשים לתיאור סוגי עץ העץ השונים. פרויקטים מסוימים עשויים לדרוש אחת או יותר מהתכונות הספציפיות הבאות: 

  • צפיפות: חוזקם ומשקלם של עצים מייצגים את רמת הצפיפות שלהם. עץ צפוף יותר הוא הטוב ביותר לרהיטים ולבניין, בעוד שעץ פחות צפוף יכול לשמש לייצור מטוסים, עיבוד עץ ואפילו ייצור נייר.

 

  • מרקם: מרקם העץ קובע את מצב המשטח ויציבותו. ממלא תפקיד חשוב בהחלטה כיצד ייראה גימור העץ.

 

  • צבע: צבע תורם לאופיו של העץ. לדוגמה, ארז אדום יעניק לך מראה ואופי שונה מאוד מאשר אורן לבן.

 

  • סיבי עץ: לכל עץ יש דפוסי גרגרים משלו, כך ששני לוחות מאותו מין יכולים להיראות שונים מאוד. Woodgrain הוא הכיוון שבו סיבי תאי העץ גדלים. 

עץ רך מול עץ קשה

בדרך כלל, עצים מסווגים לשתי קטגוריות עיקריות, והן –  עץ רך ועץ קשה. בניגוד למה שאנשים עשויים לחשוב, עץ אינו מסווג כעץ רך בגלל שהוא רך, או עץ קשה בגלל שהוא קשה. קח את בלזה למשל. זהו אחד העצים הרכים ביותר שקיימים, אך הוא מסווג כעץ קשה. אז, עצים קשים מגיעים מצמחים פורחים, בעוד שעצים רכים מגיעים מעצי מחט ירוקי עד.

חשוב לדעת האם עץ קשה או רך כי לכל אחת מהקטגוריות יש את המאפיינים הטובים שלו. עצים קשים, כוללים בדרך כלל אלון, מייפל ואגוז הם הטובים ביותר לשימוש חיצוני. מצד שני, עצים רכים כמו עץ אשוח לדוגמא, טובים יותר לשימוש פנימי.

מתי לקנות עץ קשה ? ומתי עץ רך ?

גיליתי שרוב פרויקטי הריהוט שאני בונה למעשה משתמשים בשילוב של עצים קשים ועצים רכים. דוגמה אחת לפרויקט עיבוד עץ של ערבוב עץ קשה ועץ רך תהיה ארון קיר או אמבטיה

עצים למכירה עבור ארונות קיר

רמת החספוס של העצים למכירה

הכוונה כאן היא בעצם בין אם העץ עבר החלקה או לא. הסוגים הנפוצים, הם עצים שעברו החלקה על פני השטח  בכל ארבעת הצדדים שלו. מצד שני, עץ שלא עבר החלקה מכונה פשוט עץ מחוספס. בעוד שרוב האנשים אוהבים עץ חלק, אחרים מעדיפים מחוספס,  וזה תלוי לחלוטין בהעדפה שלכם וכמובן, במשימה שעל הפרק.

סוגי עצים למכירה

הכרת הסיווגים של העצים חשובה גם היא, כי הם מבטאים את האיכות והמראה. מלבד ציוני הלחות, ציון הכללי מוטבע בדרך כלל על העץ. הציונים הם בדרך כלל בצורה של A, B, C, D. 

A הוא מהדרגה הגבוהה ביותר ואין לו, או שהוא בעל המספר הקטן ביותר, של קשרים או פגמים. בעוד ש D הוא הכי פחות איכותי ויש לו הכי הרבה פגמים. כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר, מומלץ לדון בציונים עם סוחר העץ שלכם.

עצים מעובדים למכירה

עץ מעובד מיוצר לשימוש חיצוני בלבד. עמיד בפני נזקי ריקבון וחרקים, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור פרויקטים כמו ערוגות DIY  . ניתן לצבוע או להכתים לוחות לאחר ייבוש. ודאו שאתם בוחרים את המחבר המתאים בעת עבודה עם עץ מעובד.

עץ לבוד ו-OSB

לוחות דיקט ו – OSB מהונדסים ממוצרי עץ ותוצרי לוואי שונים. דיקט מיוצר על ידי שכבות יריעות עץ דקות. OSB עשוי מפתיתים או שבבי עץ. שניהם עשויים עם דבק או שרף, ו- מתאחים תחת חום ולחץ. 

לוח MDF

לוח סיבי צפיפות בינונית (MDF) הוא מוצר עץ שנוצר על ידי שילוב של עץ קשה ועץ רך מפורק, וקשירה עם שעווה או שרף. MDF הוא בדרך כלל צפוף יותר מדיקט ומשמש למדפים, ארונות ורהיטים, אך בעל עמידות ירודה ללחות.

היכן ניתן לקנות עצים ?

כשקונים עצים יפים, כדאי לבקר במפעלי עץ מקומיים קטנים או בחצרות עצים. אנחנו נמצאים בחיפה , עיר המכוסה בעצים, אז תמיד תוכלו למצוא את מה שאתם מחפשים.  אתם תחסכו כסף ותשיגו עצים באיכות טובה יותר דרך מפעלים וסוחרים מקומיים. 


אבל למי שלא מוצא  סוחר עצים בקלות, אתם יכולים להרחיב את החיפוש שלכם ולכתוב "אספקת עצים חיפה". חברות אלו מתמחות בעץ וייצור רהיטים, בעוד שחנויות אספקת עץ וחנויות לחומרי בניין לא מתמחות.

דילוג לתוכן