נגריית עציון

מאמרים

פוסטים אחרונים

יש לך שאלה?

צור איתנו קשר עוד היום 

מחסן עצים – איך הם מאחסנים עצים?

מחסן עצים בצפון | ת. עניינים

כפועלי בניין, אתם בטח עובדים עם עץ כל הזמן, ובגלל זה סביר להניח שיצא לכם להיות ב מחסן עצים בצפון ולראות איך הם מאחסנים את העצים שברשותם.

למרות שרוב פלטות העץ יתיישנו לאורך זמן רב בתנאים הנכונים, חלקי עץ רבים עלולים להיהרס אם הם מתעוותים עקב תנאי אחסון גרועים בעלי לחות. על מנת לאחסן עץ בצורה נכונה יש לדעת איך לעשות זאת נכון בכדי למנוע עיוותים.

מחסן עצים בצפון | young-forester

עיוות בעץ - מה זה ?

עיוות בעץ קורה מאחר שהלחות שונה באזורים מסוימים בו. זה גורם לאזורים אלו להתייבש מהר יותר מאחרים ולהתכווץ בגודלם, מה שגורם לעץ להתעקם או להתעוות.

טיפים לאחסון עץ

טמפרטורה ולחות

אם אתם מחפשים מחסן עצים בצפון חשוב שתבדקו אם הם מנהלים את הטמפרטורה והלחות של אזור האחסון כדי למנוע נזק לעץ. הסיבה לכך היא שלחות, לרבות לחות מופרזת, עלולה לגרום לעץ להתרחב או להתעקם. 

לפיכך, היכן שניתן, יש לאחסן את העץ באזור קריר ויבש. בעת אחסון עץ בחוץ, ודאו שהוא מאוחסן מעל הקרקע ומכוסה ביריעות עמידות למים בכל עת כדי להגן מפני נזקי מים ואור שמש. אולי כדאי גם לשקול התקנת חופה מעל המתלים החיצוניים להגנה נוספת. בנוסף, צרו מחדש באופן קבוע ערימות רופפות של עצים כדי להפחית את הסיכון של נזק לשכבה החיצונית. טיפ חשוב –  ודאו שיש מספיק מקום מתחת ליריעה העמידה למים כדי לאפשר זרימת אוויר שכן הדבר ימנע הצטברות של לחות מתחת לכיסוי.

מלאי

שיקול נוסף שמחסני עצים בצפון עושים כאשר מאחסנים כמויות עץ בתפזורת הוא ניהול המלאי. העברה קבועה של עצים חדשים לחלק האחורי יצמצמו את הבזבוז מכיוון שמלאי ישן יותר ייבחר ראשון. בנוסף, מחסני עצים מוודאים שכל מתלה מסומן בצורה ברורה לשיפור הארגון וזיהוי המוצר.

מדפי אחסון עץ

מחסני עצים העושים שימוש במדפי אחסון שתוכננו במיוחד לאחסון עצים לא רק עוזר להם להגן על המלאי מפני נזקים, אלא זה גם מגדיל את קיבולת האחסון תוך פינוי שטח רצפה.

זאת ועוד, אחסון העצים במערכת מתלים מאפשר למחסן עצים בצפון לארגן ולהציג בקלות את העצים המאוחסנים לצורך זיהוי ושליפה מהירים.

מחסן עצים בצפון | stacked-tree-logs-pine-wood-forest-forest-felling-timber-storage

סיכום - אז איך לאחסן עצים ?

ערימות העצים במחסן עצים בצפון נועד בשביל למנוע התעוותויות. אופן האחסון של העץ יכול להשפיע רבות על הלחות שהוא נחשף אליה, ולמנוע עיוותים בו. שמירה על אזור אחסון נקי ויבש יכולה למנוע מלחות לגרום לו להתעוות. להלן מספר דרכים שמחסני עצים בצפון עושים בשביל לאחסן עץ כראוי:

  • מניחים ערימות עץ על יסודות שטוחים
  • מניחים לוחות עץ ואת המדבקות בערימות אחידות עם לוחות באותו עובי
  • מיישרים מדבקות אנכית ומניחים אותן שטוחות
  • מרווחים את העץ כדי לספק אוורור נאות
  • מכסים את העץ בחומר שלא מכניס אליו אדים כדי לשמור על העץ יבש במקומות לחים
  • שמים משקולות על ערימות העץ כדי למנוע Cupping (כניסת לחות)
דילוג לתוכן