נגריית עציון

מאמרים

פוסטים אחרונים

יש לך שאלה?

צור איתנו קשר עוד היום 

חיתוך עץ – מה צריך לדעת?

חיתוך עץ לפי מידה

בכל פעם שהחורף מגיע, אנשים רבים נזכרים לפתע כי הם חייבים עצים להסקה. לכן, יכולה לעלות בראשכם השאלה "כיצד בכלל מבצעים חיתוך עץ באופן מקצועי"?

אילו מסורים מתאימים לחיתוך עץ?

קיימים שני סוגי מסורים המתאימים לחיתוך עץ:

מסור אנכי

מסור שיכול בקלות רבה מאוד לחתוך עץ בין אם בחתכים ישרים או מעוגלים. מסורים אנכיים משתמשים בלולאת מתכת דקה, הנראית כמו "סרט עם שיניים" אשר מכוונת כלפי מטה כדי לחתוך עץ.

מסור עגול

מסור עגול הוא כלי חשמלי החותך חומרים באמצעות להב עגול. עם המסור אפשר לעבוד כאשר הוא מותקן על גבי שולחן עבודה או כאשר מחזיקים אותו בידיים.  

באיזו מהירות כדאי לחתוך את העץ?

ככל  שהעץ ייחתך במהירות גבוהה יותר, כך חלקיו יהיו יותר שווים בגודלם. האסתטיות של העצים היא מאוד חשובה למי שקונה אותם מכיוון שהאח לרוב ממוקמת במקום מרכזי כמו הסלון.  לכן, חשוב מאוד שהעצים שתקנו יהיו סימטרים. 

גם לסוג העץ חשיבות רבה במהירות שבו תבחרו לחתוך אותו. גזעי עץ למכירה אומנם מגיעים כולם יבשים. עם זאת, עובי העץ הוא זה שקובע עד כמה יהיה לכם קל לחתוך אותו. לכן חדשוב לזכור, שככל שעובי העץ יהיה רחב יותר, כך גם תצטרכו לחתוך אותו מהר יותר. 

האם ניתן להזמין עצים חתוכים?

התשובה היא חד משמעית כן! ניתן לבצע הזמנה של עצים חתוכים אשר יתאימו ישר לשימוש באח מבלי שתצטרכו לחתוך אותם בעצמכם. לא כל אחד יודע להתמודד עם מסור. לכן, אם אין באפשרותכם לחתוך את העצים איך שאתם רוצים כדאי שתתנו למקצוענים להתעסק בזה.

חיתוך עץ מאמר selective-focus-shot-wood-logs-sunny-forest (1)

חיתוך עץ לפי מידה חיפה

מי שמתגורר באזור חיפה, ועוד בייחוד גבוה על הר, סביר להניח שבמהלך החורף מאוד קר בבית שלו . לכן יש רבים הגרים במקומות אלו אשר בנו אח ומחפשים עצים להסקה בצפון. אם זהו המצב שלכם, כנראה שתרצו להכיר גם את המחסן עצים של נגריית עציון

דילוג לתוכן