נגריית עציון

מאמרים

פוסטים אחרונים

יש לך שאלה?

צור איתנו קשר עוד היום 

הזמנת עצים לפי מידה

עצים למכירה לפי מידה

נגריית עציון מספקת כבר כמה עשורים שירות של הזמנת עצים לפי מידה לבניית מטבחים, חנויות, משרדים, מפעלים ואנשים פרטיים המעוניינים לבנות בשיטת עשה זאת בעצמך DIY. אנו מספקים:

נשמח לייעץ ולהתאים לכם את סוג העץ במידה הנכונה.

הזמנת עצים לפי מידה men-working-cutting-mdf-board (1)

מה זה MDF?

MDF הוא עץ סיבי דחוס במידה ממוצעת (Medium-Density Fiberboard) ומתייחס עץ תעשייתי לא יקר הנפוץ מאוד בעולם הנגרות ומשמש למגוון יישומים רחב. 

זהו חומר מלאכותי שניתן ליצור משאריות של נסורת ואבק שיוף, סיבי תאית ושאריות ניסור ועיבוד עץ בשילובים שונים. סוג חומר זה מוכר גם בשם סיבית. תהליך ייצור ה-MDF כולל סינון וניפוי שמטרתם להפריד את הסיבים שלאחר מכן עוברים תהליך ייבוש בתנור והדברה על ידי דבק שרף. לאחר מכן, יוצקים את החומר לתבניות דחוסות ושטוחות בלחץ גבוה וחום עד אשר נוצר משטח חלק ואחיד וקל לחיתוך לפי המידה המבוקשת.

זהו אמנם לא עץ הנחשב יוקרתי אך הוא בעל שימושים רבים ונגרים רבים נעזרים בו לייצור ריהוט, מטבחים, ארונות ועוד. כמו שבבית ועץ לבוד גם ה-MDF מעולה לשימוש בתור בסיס להדבקת פורמייקה, פרוניר ומלמין. זהו חומר מומלץ ל "שלייפלאק" (צביעה אטומה) ויתרונותיו זה שהוא שומר על שטח פנים ישר, אחיד, חלק וקל מאוד לעיבוד בצורות שונות. החסרון העיקרי בו הוא ספיחת מים גדולה אך יש פתרון גם לזה בעזרת מריחת שכבת חומר דוחה לחות. ביחס למחירו אין ספק שה-MDF עושה את העבודה היטב.

עצים להסקה

עצים איכותיים להסקה הם אולי הקצה השני בתחום לעומת ה-MDF הזול והמעובד. בחירת עצים נכונים להסקה יכולה לחסוך לכם כסף רב ולתת לכם תמורה מלאה. עצים איכותיים להסקה ישמשו אתכם למשך זמן רב יותר. כמה פרמטרים שצריך להביא בחשבון כשבוחרים עצים להסקה כמו:

  • גודל וצורת העצים,
  • האם הם קלים לנשיאה להובלה ולאחסון?
  • איכות העץ,
  • האם הם מותרים לשריפה? (לא מצופים חומרים מלאכותיים וכימיקלים שאסורים לשריפה)
  • האם הם מעץ איכותי?
  • וכמובן מה המחיר שלהם? 
דילוג לתוכן